5 دلیل که باعث چاقی شما در محیط کار می شود

0
2076
Loading...
graphicstock.com

5 دلیل که باعث چاقی شما در محیط کار می شود

خانمها و آقایان بعد از چند وقت متوجه می شوند که وزنشان بیشتر شده است. بعضی از تغییرات به دلیل شرایط آنها در محیط کار باعث بهم خوردن تناسب اندامشان می شود.

چاقی در محیط کار

مشکلی رایج برای افرادی که در محیط کار ، پشت میز کار می کنند عواملی است که باعث چاقی میشود موردی که اخیرا به یک موضل تبدیل شده است . افزایش وزن یک واقعیتی اجتناب ناپذیری برای افراد پشت میز نشین می باشد . نشستن به مدت زیاد در پشت میز می تواند تاثیر روانی روی شما داشته باشد و شما را دچار اختلالات روحی و روانی سازد .
دلایل زیادی برای افزایش وزن در محیط کار وجود دارد که در این مقاله ما قصد داریم تا شمارا با اصلی ترین دلایل آشنا سازیم . کارهایی که شما می توانید از چاقی پیاپی خود جلوگیری کنید در این بخش از تناسب اندام آمده است .

5 دلیل که محیط کار و شغلتان باعث چاقی میشود

عادات نادرست غذایی کارمندان که باعث چاقی میشود

1- خوردن بیش از حد :

در روز تولد همکارانتان و دیگر مناسبت ها ممکن است بیش از حد از غذاها استفاده نمایید که این کار می تواند در افزایش وزن بسیار تاثیر گذار باشد و شرط اول این است که از پرخوری ها دوری کنید.

2- خوردن غذا بدون آنکه به تناسب اندام فکر کنید:

Loading...

هنگامی که شما گرسنه هستید ، در طول روز سعی می کنید که هرچیزی که دوست دارید را استفاده کنید و حتی شده باشد از فست فودها و پیزاها استفاده خواهید کرد که این کار بسیار ناسالم می باشد و باعث افزایش وزن در شما می شود. سعی کنید که از غذاهای خانگی استفاده کنید تا چاق نشوید.

3- روشنایی و دمای محیط کار می تواند در اشتهای شما تاثیر بگذارد :

تحقیقات نشان داده اند که اتاق های تاریک همراه با دمای گرم می توانند در اشتهای شما تاثیر گذار باشند و باعث افزایش اشتهای شما شود.

4-کار طولانی :

کار کردن به مدت طولانی می تواند در اشتهای شما تاثیر داشته باشد چرا که شما در این شرایط ، زمان مطلوبی برای ورزش کردن نخواهید داشت و همین روند باعث افزایش وزن شما خواهد شد و همچنین لازم است که ذکر کنیم عدم خواب کافی نیز باعث چاقی شما خواهد شد .

5-استرس و اضطراب شما را تحت فشار قرار خواهند داد :

سطح استرس می تواند یکی از عوامل چاقی در هر شخصی باشد.

چه باید بخورید تا دچار اضافه وزن نشوید؟ جواب ساده است:

1- پنج وعده غذای مختصر برای کاهش وزن
بعد از 20 سالگی، متابولیسم (سوخت و ساز) بدن در هر ده سال 10 درصد کاهش می‌یابد. که میتواند دلیلی برای افزایش وزن باشد به این صورت که افراد همان وعده‌های غذایی را که در دورانی جوانی مصرف میکردند، استفاده میکنند. میتوان با این کاهش متابولیسم با تغییر دادن الگوی غذایی از سه وعده‌ی مفصل به پنج وعده غذای سبک مقابله کرد. فکر خوبی نیست که غذای مفصلی بخورید، چون بدن شما فقط توانایی استفاده کردن از مقدار کمی غذا را دارد. که بستگی به میزان فعالیت روزانه دارد، و البته مقدار اضافی به صورت چربی ذخیره میشود. همچنین نباید نوبت‌های میل غذا را کاهش داد یا اصلا از خوردن غذا صرف نظر کرد. چون این کار باعث خواهد شد تا بدنتان شرایط کمبود غذا را درنظر گرفته و متابولیسم را کاهش دهد، که در طولانی مدت سبب افزایش وزن خواهد شد.

2- مواد ضروری را از قلم نیندازید
بروی تغذیه تمرکز کنید، نه رژیم غذایی. بسیاری از ما از کلمه‌ی رژیم برداشت میکنیم که باید غذاهای خوشمزه را کنار گذاشته و از مواد غذایی بی مزه استفاده کنیم و یا اصلا غذا نخوریم. این کار نتیجه‌ی معکوس خواهد داد. محروم کردن بدن از غذا و یا استفاده ازرژیم‌های سخت، به ضرر متابولیسم بدن است. حتی اگر رژیم غذایی ‌ای باعث شده است که وزنتان کم شود، نتایج همیشگی نخواهد بود و احتمالا مواد مغذی ضروری را دریافت نمیکنید. که در طولانی مدت، به روی بدن نتایج بدی خواهد داشت.

25 درصدرژیم غذایی باید از پروتئین‌های حیوانی باشد: غذاهای دریایی، تخم مرغ، مرغ، بوقلمون و گوشت گوسفند. در بخش‌های 60 گرمی از این غذاهااستفاده کنید.

50 درصد رژیم غذایی باید از میوه ها و سبزیجات باشد. زیرا میوه ها و سبزیجاتحاویفیبر، ویتامین و آنتی اکسیدانت هستند. برای کاهش وزنسبزیجاتحاوی کلروفیل بسیار مهم‌اند مثل کلم بروکلی، کلم پیچ و اسفناج.

25 درصد از رژیم نیز باید از دانه ها، لوبیاها و غلات باشد. همینطور جو، نان گندمی، ذرت و برنج خاکستری.
همچنین مواد پر از اسیدهای چرب و کربوهیدرات را کنار بگذارید. موادی مثل شکر، آرد سفید، برنج سفید و الکل. در طول دو یا سه هفته مزه‌ی این غذاها را فراموش خواهید کرد. و ذائقه‌ی غذایتان بهبود خواهد یافت. این امر سبب خواهد شد تا وزنتان به طور طبیعی کنترل شود.

3- مایعات بیشتر، وزن کمتر
اگر آب کافی نمی نوشید، احتمالا بدنتان الگویی برای ذخیره‌ی آب ترتیب داده است. نگه داری آب یعنی وزن اضافه. با مصرف بیشتر مایعات مواد زاید و سمی را از بدن دفع میکنید. همچنین بدن متوجه خواهد شد که نیازی به ذخیره‌ی آب نیست. برای کاستن از ذخیره‌ی آب بدن، در طول روز آب داغ را با تکه‌های لیمو بنوشید، به خصوص قبل از غذا. مطمئن شوید که آب مصرفیتان حاوی مواد شیمیایی نیست. برای این کار از فیلترهای آب استفاده کنید.

4- از صبح شروع کنید
هر روز صبح قبل از غذا، 2 قاشق سوپخوری آب سیب و سرکه بخورید. همچنین 1 قاشق چایخوری شهد افرا را با یک لیوان آب گرم مخلوط کرده و بنوشید. این کار باعث افزایش متابولیسم و بهبود گوارش خواهد شد. هیچگاه خوردن صبحانه را فراموش نکنید! در طول روز، صبحگاه زمانی که است بدن واقعا نیاز به انرژی دارد و اینکه انرژی جذب شده را میتوان در طول روز مصرف کرد. از غذاهای سالم استفاده کنید.

5- با گیاهان وزنتان را کنترل کنید
گیاهان چینی را معمولا برای خاصیت افزایش دهندگی متابولیسم استفاده میکنند، گیاهانی مثل گل داوودی، آسترالاگوس، جین سینگ، میوه‌ی شیزاندرا و چای سبز. بهتر است در این مورد با افراد متخصص مشورت کنید.

6- تحرک فیزیکی
همه میدانند که ورزش بخشی جدا نشدنی در کاهش وزن است. فعالیت فیزیکی متابولیسم را افزایش داده و کالری‌های اضافی را میسوزاند. اگر میخواهید وزن کم کنید، تا جایی که امکان دارد فعالیت کنید. مثلا به جای آسانسور از پله‌ها استفاده کنید. و هر وقت که امکان داشت از پیاده روی به جای اتومبیل استفاده کنید. در باشگاه‌های ورزشی عضو شوید، دوچرخه سواری کنید، به کلاس حرکات موزون بروید. هر چیزی که باعث تحرک باشد. ورزش را به صورت تفریح درآورید. با این کار وزن کم کردن مشکل نخواهد بود.

منبع:سیمرغ-تاپ ناز
Loading...

جواب دهید

نظر دهید
لطفا نام خود را وارد کنید